Bijemy rekord Guinnessa

To już trzeci rok odkąd nasza szkoła angażuje się w ogólnopolską akcję bicia rekordu Guinnessa w zbiorowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pomysłodawcą akcji jest WOŚP w ramach programu “Ratujemy i uczymy ratować”, a jej celem nie jest tylko pobicie kolejnego rekordu, ale przede wszystkim edukacja. Dzieci co roku przypominają sobie w jakich okolicznościach podejmuje się resuscytację krążeniowo-oddechową i jak ją wykonać poprawnie. W Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – czyli 16 października – o 12.00 nasi uczniowie przez 30 minut starali się wykonać jak najwięcej cykli ‘2 wdechy, 30 uciśnięć klatki piersiowej’. Dla wszystkich spotkanie “twarzą w twarz” z fantomem to duże przeżycie, ale dzięki tej akcji dzieci uczą się właściwie reagować.